Összefoglaló 2016. október 29., szombat

DVTK - Szegedi AK 4-1 (2-0)

A Szegedet látta vendégül a DVTK női csapata szombaton délután. A piros-fehérek már a félidőben kétgólos vezetésre tettek szert és végül megérdemelten nyerték meg zsinórban nyolcadik bajnokijukat.

Női NB II. 8. forduló

DVTK - Szegedi AK

Miskolc, DVTK Edzőközpont. 200 néző. Játékvezető: Németh Zoltán (Rendek István, Császár Kristóf, Skarupa Tamás)
Diósgyőri VTK: Varga L. - Váradi, Boros K., Miliczki, Tóth A., Paranai, Kresák, Kerekes, Újvári, Bernáth, Vachter. Vezetőedző: Fórizs Sándor
Szegedi AK: Schildkraut - Lipták D., Vass, Harcel, Temesvári, Szántó, Szalai, Papp, Guth, Sávai, Szil. Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs

Csere: Kerekes helyett Szőke a 46., Sáva helyett Zimányi az 53., Lipták D. helyett Cselenék az 53., Papp helyett Horváth O. a 73., Miliczki helyett Bukovszki a 82. és Újvári helyett André a 89. percben.
Gólszerző: Tóth A. (1-0) a 16., Boros K. 2-0 a 44., Papp D. (2-1) a 46., Boros K. (3-1) az 59′, Vachter F. (4-1) a 72. percben.

Kulcspillanatok

16. perc: Boros szöglete után Tóth A. fejelte a labdát a jobb alsó sarokba. 1-0
44. perc: Miliczki passza után Újvári bombázta a labdát a kapu jobb oldalába. 2-0
46. perc: Egy vendégszöglet után Papp fejelte a labdát a kapuba.  2-1
59. perc: Kresák mélységi passzával Boros indult meg a bal oldalon, majd 16 méterről a kapuba lőtte a labdát. 3-1
72. perc: Tóth cselezgetett a kaputól húsz méterre majd mikor a tizenhatoson belülre ért buktatták. A tizenegyest Vachter higgadtan értékesítette. 4-1

Fórizs Sándor: - Jó mérkőzést játszottunk egy jó csapat ellen. Nagyon örülök, hogy hétről hétre taktikailag fejlődünk és egyre több új elemet tudunk a játékunkba beépíteni és ezáltal az ellenfeleinknek több gondot tudunk okozni. Gratulálok a lányoknak a győzelemhez!

Szólj hozzá a DVTK hivatalos facebook oldalán!