Összefoglaló 2016. november 27., vasárnap

DVTK tartalék - HTE 3-0 (2-0)

Tiszaújvárosban fogadta a DVTK tartalék csapata a Hajdúböszörményt az NB III. Keleti csoportjának 17. fordulójában. Sütő Szilárd csapata végig kézben tartotta a találkozót a volt diósgyőri játékos, Elek Norbert által irányított vendégekkel szemben és végül megérdemelten gyűjtötte be a győzelemért járó három pontot.

NB III. Keleti csoport 17. forduló

DVTK tartalék - Hajdúböszörményi TE 3-0 (2-0)

Tiszaújváros, Tiszaújvárosi Sportcentrum. 100 néző. Játékvezető: Csontos Dávid (Zsákai Milán, Farkas Dávid)
DVTK tartalék: Bukrán - Bodnár, Tucsa, Ivánka, Lőrincz - Szabó II B. - Szalóczy, Szabó I B., Makrai - Boros G., Griffiths. Vezetőedző: Sütő Szilárd
Hajtóböszörményi TE: Rácz T. - Papp N., Nagy P. Tóth V., Kovács G. - Szathmári Zs., Sólyom, Jeremiás, Bereczki - Molnár T., Lukács R. Vezetőedző: Elek Norbert

Csere: Bereczki helyett Barzsó a 46., Makrai helyett Kitl K. az 55., Sólyom helyett Nagy M. az 56., Molnár T. helyett Kis G. a 68., Szalóczy helyett Fazekas M. a 76., Szabó II B. helyett Tóvizi a 80. percben.
Sárga lap: Lórincz P a 19., Szabó I B. a 35., Molnár T. a 46., Lukács R. az 51., Jeremiás a 63., Papp N. a 78., Tóth V. a 82. percben.
Gólszerző: Griffiths (1-0) a 18., Boros G. (2-0) a 33., Szabó I B. (3-0) a 69. percben.

Kulcspillanatok

17. perc: Szabó II Balázs remek labdával indította a leshatáron kiugró Griffiths-t, aki a kapust kicselezve az üres kapuba gurított. 1-0

33. perc: Szalóczy Dávid szerzett harcosan labdát a pálya közepén, majd Boros Gábort indította, aki tíz méterről magabiztosan a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0

68.perc: Griffiths játszott össze Borossal a felezővonalnál, aki Szabó II Balázs elé tálalt, kapura lövését a kapus csak kiütni tudta. Szabó I Balázs szedte össze a labdát és egy pimasz csel után ballal a kapuba pöccintette a játékszert. 3-0

Sütő Szilárd: - Nagyszerű mérkőzést játszottunk. Mind akaratban, mind játékban felülmúltuk a Hajdúböszörményt. Ha a kapu előtt jobb döntéseket hozunk, nagyobb arányú győzelmet arathattunk volna. Gratulálok a csapatomnak.

Elek Norbert: - Úgy gondolom, hogy az eredmény egy kicsit túlzó. Nem volt három gól különbség a csapatok között. A DVTK két támadójával nem bírtunk. Védekezésben nem tudtuk hozni azt a jó játékot, amit az elmúlt fordulóban. Pár helyzetet kidolgoztunk, de ezek kimaradtak. Sorsdöntő volt Lukács második percben kihagyott ziccere. Gratulálok a Diósgyőrnek.