Hosszú út várt szombaton a DVTK asztalitenisz csapatára, mivel Békés otthonában próbált javítani a férfi Extraligában szereplő együttes. Ősszel a hazai mérkőzésen döntetlent játszott a két csapat egymás ellen. Mindkét csapatnál ugyanaz volt a felállás, Széll, Molnár és Reynholds lépett asztalhoz Szabó, Kiss és Kovács ellen.

A párosban Kiss-Szabó játszott Molnár-Széll ellen. A diósgyőrieknek nem sok esélyünk volt, pedig jól kezdett a piros-fehér csapat, de 5:1 után nagyon egyszerű labdákat rontottak a vendégek, így simán 3-0-ra győztek a hazaiak (11:7, 11:8, 11:6). Vezet a hazai csapat 1-0-ra.

Kiss - Reynholds mérkőzés kiélezett csatát hozott. Az első két szett a hazai játékosé, majd innen egyenlített Reynholds. A mindent eldöntő ötödik játszámban a lett válogatott diósgyőri játékos már 10:5-re is vezetett, de hihetetlen módon innen veszített. 2-0 a békésieknek.

Kovács - Széll sima 0-3. A DVTK játékosa magabiztosan verte a hazai asztaliteniszezőt, ezzel szépített a DVTK-Volán. (8:11, 7:11, 3:11). 2-1.

Az ellenfél legjobb játékosa Szabó a DVTK fiatalja, Molnár István ellen próbálta növelni előnyüket. Ősszel viszonylag simán a békési versenyző nyert, de Molnár ezúttal résen volt, agresszíven támadott és nagy csatában nyert. (8:11, 11:6, 12:14, 11:7, 8:11). Egyenlített a DVTK-Volán, 2-2.

Kiss - Széll csatában a hazai játékoson látszott, hogy feldobta az első, ajándékba kapott mérkőzés. (11:5, 11:6). Ekkor Széll lassította a játékot és próbált az asztal közepére játszani. Ennek meg is lett az eredménye, egyenlített. (8:11, 12:14). A döntő szettben 8:8-nál időt kért a békési játékos. Sajnos jól jött ki ebből és megszerezte a győzelmet, 11:8-ra. 3-2 oda.

Szabó - Reynholds meccsen a diósgyőri játékos visszahozta a reményt, és hihetetlen akarással, végig nagy figyelemmel játszott és nyert 3-2-re. (8:11, 11:7, 4:11, 11:5, 8:11). Újra döntetlen, 3-3.

A Kovács - Molnár csata sima vendég győzelmet hozott (5:11, 11:7, 4:11, 9:11). 3-4 a DVTK-Volánnak.

Szabó - Széll csatában a diósgyőri játékos nagyon idegesen játszott, a végjátékban sajnos hibázott. Így a döntő szettben nem volt esélye (8:11, 12:10, 10:12, 11:8,11:4). Összesítésben újra döntetlen, 4-4.

Kiss sajnos nagy csatában, de biztosan verte Molnárt 3-0-ra. (11:8, 11:7, 11:9). Átvette a vezetést a hazai csapat.

Az utolsó, sorsdöntő mérkőzésen a két "hármas" játékos játszott egymással. A DVTK játékosának nem remegett meg a keze. Reynholds simán nyert, ezzel újra döntetlent játszottunk a békési csapattal. (5:11, 8:11,2:11). 5-5 lett a vége.

András Miklós szakosztályvezető: - A mérkőzés előtt egy döntetlennel is kiegyeztem volna, de így a végén, látva a mérkőzés kimenetelét, nyugodtan mondhatom, hogy itt hagytunk egy pontot. Az első meccsen Reynholdsnak 5 mérkőzéslabdája volt, innen nem szabad veszíteni. Biztos vagyok benne, hogy az ellenfele nem nyert volna utána több mérkőzést. Most küzdhetünk a Csákvár ellen április 29-én a bentmaradásért hazai környezetben. Bár a döntetlen is elég nekünk, de nyernünk kell!