Összefoglaló 2017. október 29., vasárnap

NB III.: DVTK - Jászberény 1-3 (0-0)

Az NB III.-s bajnokság Keleti-csoportjának 12. fordulójában a DVTK tartalék együttese a Jászberényt fogadta Kazincbarcikán.

NB III. Keleti-csoport, 12. forduló

DVTK tartalék - Jászberényi FC 1-3 (0-0)

Kazincbarcika, Pete András Stadion. Játékvezető: Jakab Árpád (Nyerges Zsolt, Szarvas László)
DVTK tartalék: Bukrán - Mahalek, Ivánka, Tamás, Nemes - Ternován, Szalóczy, Oláh, Bárdos - Bacsa, Makrai. Megbízott vezetőedző: Sütő Szilárd.
Jászberény: Menczeles - László, KIs, Tisza, Hevesi-Tóth, Lékó, Nagy R., Wágner, Lukács, Mile.

Csere: Lukács helyett Bálint a 14., Ternován helyett Molnár a 78., Nemes helyett Orosz a 87., Nagy R. helyett Szilágyi a 91. percben.
Sárga lap: Nemes a 42., Kis az 52., Fejes a 69., Lékó a 87., Wágner a 92. percben.
Piros lap: Ivánka a 85. percben.
Gólszerző: Makrai (1-0) a 61., Bálint (1-1) a 72., Wágner (1-2) a 77., Bálint (1-3) a 93. percben.

Kulcspillanatok

61. perc: Nemes indította jó ütemben Makrait, aki kicselezve a kapust  a hálóba lőtt, 1-0.
72. perc: Egyenlített a vendég csapat. Egy szélről beadott labdát Ternován nem tudott kifejelni, így a játékszer az ellenfél támadójához került, aki ezt kihasználva szerezte meg az egyenlítő találatot, 1-1.
77. perc: Baloldalról beadott labdára egyedül érkezett Wágner, aki megszerezte a vezetést a Jászberénynek, 1-2.
93. perc: Félpályáról végezhetett el szabadrúgást a DVTK. Az egyenlítés reményésében mindenki előre húzódott, így Bukrai végezte el a szabadrúgást, azonban a röviden felívelt labdát a vendégek megszerezték, és kontratámadásból eldöntötték a találkozót, 1-3.

Edzői értékelés

Sütő Szilárd: - Ismételten vezetni tudtunk a mérkőzésen és csak magunknak köszönhetjük, hogy a Jászberény megfordította a mérkőzést. Nem vagyunk könnyű helyzetben, de ki fogunk jönni ebből a gödörből.
Arany László: - Egy motiváltan játszó DVTK-t tudtunk legyőzni, ezért gratulálok minden játékosomnak. További sok sikert kívánok a Diósgyőrnek!