DVTK - HUNs Ultras 2-0

DVTK: Kurtsits István - “bot”, Tóth István, Juhász József, “bot” – Szemán Máté, Váradi László, Megyeri Dávid, Tamás Gábor – Papp Szabolcs, Lukács Patrik. Csapatmenedzser: Juhász József

HUNs Ultras: Borbás Tibor - Kasza Péter, Fajcsi László, Stemler Gábor, Tóth Péter - Kiss Dániel, Kertész Péter, Rózsa Károly, Sütő Zsolt - Forró György, Hujber Péter. Csapat menedzser: Stemler Gábor

Gólszerzők: Lukász P. (1-0) a 49., és Papp Sz. (2-0) a 90. percben.

49. perc: Szemán Máté szabadrúgása Lukács Patrik felé száll, aki labda átvételt követően a kapuba bombázza a labdát, 1-0

90. perc: Labdaszerzést követően Váradi László adja be jobb szélről a labdát, amit Papp Szabi passzol el a kapus mellett, 2-0

2. mérkőzés

HUNs Ultras - DVTK 0-3

HUNs Ultras: Borbás - Borbás Tibor - Kasza Péter, Fajcsi László, Stemler Gábor, Tóth Péter - Kiss Dániel, Kertész Péter, Rózsa Károly, Forró György - Kazinczy-Nagy Ferenc, Hujber Péter. Csapat menedzser: Stemler Gábor

Gólszerzők: Papp Sz. (2-0) a 71. és a 80., végül Váradi L. (3-0) a 86. percben.

71. perc: Lukács Patrik lép ki remek ütemben a védők közül, a kapuval szemben pedig önzetlenül a hosszú oldalon lévő Papp Szabinak passzol, 1-0

80. perc: Szemán Máté labdaszerzést követően bemutat egy remek cselt, és végül Papp Szabi fejére varázsolja a labdát, aki így duplázni tud, 2-0

86. perc: Egy kontrát követően Papp Szabi passzolja vissza a labdát, Váradi László pedig nem tétovázik, a tizenhatosról a hosszúba lövi a labdát, ezzel beállítva a végeredményt, 0-3

Juhász József: Egy remek ellenfél, két győztes mérkőzés és mindez kapott gól nélkül. Nem is tudom mikor volt utoljára erre példa. Fontos hat pont volt ugyanis az ellenfél tavaly is remekül szerepelt a másodosztályban, és ebben a szezonban is sötét lónak számítanak az én véleményem szerint. Sok siker kívánok nekik! A srácoknak pedig KÖSZÖNÖM! Köszönöm, hogy a nehéz szezon kezdet után is kitartottak, és ilyen keményen dolgoztak. Ennek ellenére ők is tudják, hogy nem elég, hogy elindultunk egy jó úton. Még keményebben kell dolgoznunk, még többet kell kihoznunk az új játékrendszerből, egymásból és természetesen önmagukból. Jobbnál jobb ellenfelek vezet az út az első osztályba, akik legalább annyira szeretnék, mint Mi. Hosszú a szezon rengeteg pontot kell még megszereznünk, és a lehető legkevesebbet elveszítenünk. Úgyhogy hajrá DVTK!

Stemler Gábor: A két mérkőzést tekintve jogosan szerezte meg a hat pontot a Diósgyőr csapata, mindkétszer higgadtabban és ügyesebben játszottak! Mi pedig megyünk tovább az elkezdett úton és próbálunk az elkövetkező hétvégére koncentrálni! Sok sikert a DVTK csapatának a bajnokság során!

Telegdy Zoltán (szakosztályvezető): Nagyon szép győzelmet aratott hétvégén a DVTK e-sport PRO CLUBS csapata. Sajnos az előre nem látható nehézségeknek köszönhetően a pályára lépes előtt látszott, hogy emberhátrányból kell majd lejátszani a mérkőzést. Ez ebben a játékmódban engedélyezett, ilyenkor egy emberi játékos két posztot is be kell, hogy töltsön. Ez eléggé megnehezíti a helyzetet, hisz a mesterséges intelligencia elég kiszámíthatatlan, amíg nem valós személy irányítja a játékost, az hajlamos a kijelölt posztjáról elkóborolni. Mindezen nehezítések ellenére gyönyörű mérkőzést produkáltak fiaink.