Összefoglaló 2019. december 26., csütörtök

DVTK Jegesmedvék - HK Poprad 3-2

Hatalmas küzdelemben, remek hangulatú meccsen győzte le a DVTK Jegesmedvék csapata a HK Popradot a két csapat csütörtöki találkozóján. Az 1.705 néző előtt lejátszott meccsen hamar kétgólos előnyre tett szert Marcel Rodman együttese, amit a vendégek még kiegyenlítettek, de Galanisz Nikandrosz gólja három pontot jelentett.

Hosszú kihagyás után először volt bevethető Mathieu Tousignant és Ritó László, akik a negyedik sorban kaptak helyet. Az első percek mezőnyjátéka után egy négy a négy elleni játékhelyzet következett Erving és Vandane kiállítása miatt. Ez alatt Kyle Beach szerezte meg a korongot a támadóharmadban, és egy szép csuklólövéssel kilőtte a felső sarkot. A játékvezetők rövid videózás után érvényesnek ítélték a kanadai csatár szezonbeli tizedik találatát (1-0). Ezt követően lendületben maradt a piros mezben játszó miskolci csapat, a játék javarészt a poprádi harmadban zajlott. A 10. percben Szirányi lőtt kapura a kékvonalról, a korongba pedig Beauvillier ért bele, ami így a kapuba jutott (2-0). A találat után a vendégek vezetőedzője rögtön lecserélte kapusát, így Vosvrada folytatta a kapuban. A 15. perctől kezdve nagyobb tempóban kezdett játszani a szlovák csapat, ami helyzetekben és egy gólban is megmutatkozott. Paukovcek hozta el a bulit, Ulrych pedig kapásból a hálóba lőtt (2-1).

A második harmadban folytatódott a gyors, kapuratörő, kemény játék. A 23. percben Magosi büntetésével indult meg a kiállítások sora, négy perccel később Ulrych és Beauvillier akaszkodott össze páros kiállítást érdemlően. A meccs felénél Kyle Beach előtt adódott nagy lehetőség, amikor visszajött a büntetőpadról és egyedül vezethette a korongot a kapusra, de a helyzet kimaradt. Egyenlő létszámban folytatódott a poprádi nyomás, ami a 36. percben góllá érett. Ulrych passza után Králik lőtt a kapuba közelről (2-2). A gól után rögtön váltani tudott Marcel Rodman csapata, és több veszélyes helyzetet is sikerült kialakítani. Sok játékmegszakítás, dulakodás és kiállítás jellemezte a meccset ebben az időszakban. A 39. percben egy létszámfölényt sikerült gólra váltani, Beauvillier tört a kapura, a kipattanó korongot pedig Galanisz juttatta a hálóba (3-2). A harmad utolsó jeleneteként Paukovcek és Gőz dulakodását láthatta a meccsre kilátogató 1705 néző.

A harmadik játékrészben alig dobták be a korongot máris páros kiállítást ítéltek a játékvezetők, Beach és Vandas ült a büntetőpadra. Ezt követően nem csillapodtak az indulatok, egymást követték a nagyobbnál nagyobb ütközések, dulakodások és szóváltások. 10 perccel a meccs vége előtt kettős emberelőnybe került a vendég csapat, Galanisz és Dudás kétperces büntetése miatt. A közel kétperces kettős hátrányt hősies védekezéssel sikerült kivédekezni. A hajrában Tavoda állítatta ki magát, majd elcserélték magukat a vendégek, így sikerült lepörgetni a hátralévő másodperceket. A DVTK Jegesmedvék nagyot küzdve itthon tartotta a három pontot és egy pontra megközelítette ellenfelét.

Tipsport Liga

34.forduló

2019. december 26. 17:00

DVTK Jegesmedvék - HK Poprad 3-2 (2-1, 1-1, 0-0)

Miskolci Jégcsarnok, 1.705 néző, játékvezetők: Milan Adamec, Peter Loksik, Andrej Bogdan, Adam Jurciak

DVTK Jegesmedvék:  Rajna (Adorján) - Láda, Vandane, Beach, St.Pierre, Rodman - Gőz, Dudás, Beauvillier, Vas, Miskolczi - Szirányi, Vojtkó, Harrison, Galanisz, Magosi - Kiss D., Farkas, Ritó, Tousignant, Kiss P. . Vezetőedző: Marcel Rodman

HK Poprad: Nechvatal (Vosvrada) - Kozák, Fabián, Handlovsky, Preisinger, Vandas, Erving, Ulrych, Takas, Zagrapan, Svitana, Magovac, Tavoda, Jacobs, Paukovcek, Karterud, Králik, Bozon, Palocko, Bjaloncik, Kundrik, Vezetőedző: Peter Mikula

Büntetés percek 30-30
Buli elhozatal 35/75 (46.67 %) : 40/75 (53.33 %)

Értékelés

Marcel Rodman: Nagyon jól kezdődött a meccs számunkra, hamar kétgólos előnyre tettünk szert. Ami tetszett az első harmadból az az energiánk és a csapategységünk. A kispadunk erős volt, de a 15. perc után a poprádi csapat sokkal jobban kezdett el korcsolyázni, ekkor talán jobbak voltak. Az eddigi két egymás elleni meccsünkön is jobban voltak a korcsolyázást tekintve, ezúttal mi akartuk diktálni a tempót. Ez sok esetben nem sikerült, de felvettük velük a ritmust. A harmadik volt a legjobb harmadunk, mindent beleadtunk. A kétperces kettős emberhátránynál megmutattuk az igazi karakterünket. Mindenki nagyon odatette magát, így sikerült kivédekeznünk. Ezt követően már érezhető volt a kispadon, hogy ezt a meccset meg fogjuk nyerni. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra.