Nyíregyháza Spartacus FC - Diósgyőri VTK 2-3 (0-1)

Nyíregyháza, 8000 ezer néző, vezette: Bognár Tamás (Erős Gábor, Ring György).
Nyíregyháza: Holczer - Horváth, Kovacsevics, Goia, Boukar - Demjén, Pákolicz, Minczér, Nacim - Eyenga, Bajzát. Vezetőedző: Brekk János.
Diósgyőr: Radoš - Vadász, Raković, Gal, Gohér - Dobos, Abdouraman, Lippai, Luque - Granát, Menougong. Vezetőedző: Benczés Miklós.

Csere: Pákolicz helyett Andorka az 55., Boukar helyett Germán a 72., Granát helyett Nagy T. a 76., Menougong helyett Pál Sz. a 84., Luque helyett Arze a 90. percben.
Sárga lap: Abdouraman, Raković, Kovacsevics, Bajzát, Rados, Nagy T.
Piros lap: Dobos a 74. percben.
Gólszerző: Abdouraman (0-1) a 20., Raković (0-2) az 53., Dobos (0-3) a 65., Goia (1-3) a 67., Eyenga (2-3) a 80. percben.

Kulcspillanatok

20. perc: José Luque jobb oldali szöglete után Mohamadou Abdouraman ráfejelte, Nacim Abdelali pedig kifejelte a labdát, de már csak a gólvonal mögül, Bognár Tamás játékvezető középre mutatott, 0-1

53. perc: Lippai Ákos bal oldali szöglete után Savo Raković a hálóba fejelte a második vendéggólt, 0-2

65. perc: Granát Balázs futott végig a jobb szélen, a támadást középen kísérő Dobos Attilához továbbította a labdát, aki az üres kapuba passzolt, 0-3

67. perc: Egy bal oldali beívelést követően Sabin-Cosmin Goia az ötös sarkáról fejelt a diósgyőri kapuba, ezzel szépített a Nyíregyháza, 1-3

74. perc: Andorka Péter a földre került, Dobos Attila átugrotta, de estében rálépett a lábáról. Szándékosságról szó sem lehetett, de a DVTK játékosát kiállította a játékvezető.

80. perc: Bajzát Péter tálalt Andorka Péter elé, aki öt méterről kapásból megcélozta a hosszú sarkot, Anicet Eyenga még belepiszkált a gólba tartó lövésbe, így ő a gólszerző. 2-3

Vezetőedzői értékelés

Brekk János: - Két pontrúgás miatt elveszítettük a mérkőzést, sajnos, el kell ismernem, hogy a mérkőzés nagyobb részében jobban játszottak a diósgyőriek. A végén mindent megtettünk, ám ez már csak veszett fejsze nyele volt...
Benczés Miklós: - Nem egy szokványos NB II.-es mérkőzés volt, hangulatában és iramában, a két jó csapat egy küzdelmes, feszült meccset játszott. Úgy vélem aki három gólt tud szerezni a Nyíregyháza otthonában, az megérdemli a győzelmet.