Beharangozó 2022. április 5., kedd

Szerdán Dorogon játszik a DVTK

A DVTK és a Dorog még soha nem találkozott a másodosztályban, az élvonalban viszont 14 alkalommal utaztak a diósgyőri labdarúgók a bányászvárosba. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

Egymás ellen

A DVTK még soha játszott a másodosztályban Dorog, az élvonalban viszont 14 alkalommal járt a pilisi városban. Ebből négy döntetlen mellett kétszer sikerült nyerni.

Az 1958/1959-ös idényben "Sokkal erősebb volt a Diósgyőr" címmel jelent meg tudósítás a két csapat egymás elleni találkozójáról. Teleki Pál vezetőedző Tóth László - Werner Gyula, Szigeti Oszkár, Jakobi Gyula - Török Sándor, Paulás Tibor - Iván József, Papp László, Kiss László, Fekete József, Pál László összetételű csapata három gólt lőtt Ilku kapujába. A diósgyőriek László-napot tartottak, mert Tóth László kapus nem kapott gólt, míg Kiss László, Papp László és Pál László egyaránt betalált az ellenfél hálójába.

Legutóbb a 1966-os (naptári év szerint rendezett) bajnokságban, október 2-án 4:1 arányban nyert a DVTK Dorogon. Preiner Kálmán vezetőedző a Tamás Gyula - Kovács II István, Gál Béla, Kiss László, Deák Ferenc, Szucsányi András, Ruttkay Zoltán, Hajas Imre, Szurgent Lajos, Sikora Ferenc, Vass László összeállításban küldte pályára a Testgyakorlókat. A gólgyártást Ruttkay Zoltán kezdte a 8. percben, majd négy perccel később Vass László duplázta meg az előnyt. Még az első félidőben szépítettek a hazaiak, a 60. percben viszont Vass László egy fejessel visszaállította a kétgólos előnyt, végül a Sikora Ferenc biztosította be a győzelmet a 74. percben.

Ezt követően már csak egyszer találkoztak a csapatok, míg nem a Merkantil Bank Liga idei kiírásában ősszel Könyves Norbert góljával már a mérkőzés elején vezetést szerzett a DVTK a Dorog ellen. A második félidőben Eperjesi Gábor fejesével megduplázta az előnyét, egyúttal eldöntötte a mérkőzést a DVTK.

Diósgyőri VTK - Dorogi FC 2-0 (1-0)

DVTK: Póser - Szeles, Hegedűs J., Szatmári - Eperjesi, Molnár G., Zsemlye, Oláh B., Bokros Sz. (Bárdos, 83.) - Könyves (Horváth Z., 62.), Hornyák (Zsolnai, 59.). Vezetőedző: Kondás Elemér.
Dorog: Tulipán - Kárász (Nyíri, 46.), Dlusztus, Izing, Papp M. - Szerencsi (Barna G., 89.), Lénárt (Nagyházi, 68.), Hajdú R. (Pohner, 89.) - Girsik, Szabó L. (Csillag D., 75.), Szedlár. Vezetőedző: Fenyvesi László.

Gólszerző: Könyves (1-0) a 10., Eperjesi (2-0) a 65. percben.

1977.05.21 Dorogi AC - DVTK 4-1

A DVTK hazai mérlege: 14 mérkőzés, 2 győzelem, 4 döntetlen, 8 vereség. 14 lőtt, 23 kapott gól.

Dorogi FC

Alapítva: 1914
Klubszín: piros-fekete
Élvonalbeli idények: 22
Legjobb eredmény: NB I. 4. helyezett (1962/1963)
Először az országos másodosztályban: 1939/1940
Másodosztályú idények: 34
Folyamatosan az NB II.-ben: 2016 óta

A dorogi klubot 1914. március 1-jén alapították. Az élvonalban 1945/1946-os idényben debütáltak, és 1966-ig két idény kivételével a legjobbak között játszottak. Ekkor a harmadik osztályig zuhantak, de az 1973/1974-es bajnokságot újra az NB I.-ben kezdték. Egy év után ismét búcsúztak, és 1976/1977-ben - a mai napig utoljára - még egy évet a legmagasabb osztályban töltöttek. A '80-as és a '90-es éveket a másod- és harmadosztályban töltötték, a 2000-es évek közepén két idényt a negyedik vonalban játszottak. A mélypontot követően 2016-ban jutottak fel az NB II.-be.

Az előző bajnokságot a 14. helyen zárták, legeredményesebb játékosuk a 6 gólos Tomáš Lénárt lett.

30. forduló: Ajka - Dorog 3-0

A legutóbbi fordulóban a Tulipán Á. - Nyíri V., Dlusztus A., Izing (Keresztes K., 69.), Papp M. - Lőrincz A. (Nagyházi, 60.) - Oldal (Rácz F., 60.), Szerencsi M., Hajdú R. (Pohner, 87.), Szedlár - Szabó L. (Girsik, 60.) összeállításban játszottak.