Beharangozó 2023. július 27., csütörtök

A 13. DVTK - PAFC mérkőzés következik

A DVTK 12 mérkőzést játszott pályaválasztóként a PAFC ellen, ebből hatot megnyert, háromszor döntetlent játszottak a csapatok, másik három alkalommal a vendégek vitték el a pontokat. Felidézzük a két csapat közös történelmét és bemutatjuk az ellenfelet.

Egymás ellen

Első alkalommal, a 2013/2014-es bajnokságban Szivics Tomiszláv a Nenad Rajić - Vági András, Debreceni Andrés, Kádár Tamás, Senad Husić (Gohér Gergő, 74.) - Mohamadou Abdouraman, Elek Ákos - Augusto Batioja (Barczi Dávid, 46.), Gosztonyi András (Nikházi Márk, 59.), Bacsa Patrik - Miroslav Grumić összetételű csapatot küldte pályára. Gosztonyi András révén büntetőből a DVTK szerzett vezetést, azonban a vendégek fordítani tudtak. Gohér Gergő újabb büntetőből egyenlített, végül a két győzelemre játszó csapat közül a felcsútiak érték el céljukat.

A következő bajnokságban rögtön az első fordulóban játszottunk a felcsútiakkal. Szivics Tomiszláv ezúttal az Antal Botond - Dražen Okuka, William Alves, Debreceni András, Senad Husić - Elek Ákos - Lazar Marjanović (Gosztonyi András, 46.), Bognár István, Nikházi Márk - Bacsa Patrik (Bori Gábor, 78.), Miroslav Grumić (Takács Tamás, 57.) összetételű csapatot küldte pályára. A gól nélküli első félidő után Senad Husić és Bacsa Patrik lőtt gólt, a vendégek részéről pedig Lencse László szépített a 92. percben, így sikerült itthon tartanunk a három pontot.

Az OTP Bank Liga létszámcsökkentése és a bajnoki rendszer átszervezése következtében a 2015/2016-os idénytől háromszor találkoznak egymással a csapatok.

Az első körben Bekő Balázs vezetőedző Ivan Radoš - Eperjesi Gábor, Kovács Gábor, Tamás Márk, Németh Milán - Manjrekar James - Dražen Okuka (Takács Tamás, 74.), Koman Vladiir (Barczi Dávid, 33.), Bognár István, Kitl Miklós (Egerszegi Tamás, 67.) - Novothny Soma csapata Dražen Okuka és Novothny Soma góljával megnyugtató előnybe került, azonban a vendégek a hajrában egyenlítettek. Ekkor érkezett azonban Egerszegi Tamás, aki győztes gólt szerzett a ráadásban.

A harmadik körben ennél könnyebben sikerült győzni. Egervári Sándor vezetőedző a Ivan Radoš - Dražen Okuka, Lipták Zoltán (Kovács Gábor, 79.), Tamás Márk, Nemes Milán - Majrekar James (Egerszegi Tamás, 46.) - Bognár István, Koman Vladimir, Elek Ákos, Barczi Dávid (Bacsa Patrik, 62.) - Novothny Soma csapatot küldte pályára, és Koman Vladimir, valamint Elek Ákos találatával kétgólos előnyre tett szert a DVTK, majd szépítettek a vendégek. A második félidőben eleinte a vendégek támadtak, a hajrában viszont gólkülönbséget javíthatott volna a DVTK.

A PAFC kiesése és visszajutása után 2017 őszén Debrecenben találkozott legközelebb a két csapat. Az első félidőben egy szabadrúgást követően korán vezetést szereztek a hazaiak, azonban Makrai Gábor küzdőszellemének köszönhetően gyorsan egyenlített a DVTK. A második játékrész viharosra sikerült, előbb villámlás miatt szünetelt a mérkőzés, majd ismét a vendégek szereztek vezetést az azóta diósgyőri Prosser Dániel révén, azonban Diego Vela pontot mentett a hajrában (2-2). A DVTK-t Antal Botond - Nagy Tibor, Lipták Zoltán, Dejan Karan, Tamás Márk - Diego Vela, Busai Attila (Kocsis Gergő, 73.), Oláh Bálint (Nono, 78.), Óvári Zsolt - Makrai Gábor (Nikolaos Ioannidis, 78.), Ugrai Roland összeállításban küldte pályára Bódog Tamás.

Az OTP Bank Liga 2018/2019 évi kiírásában először Miskolcon találkozott a DVTK és a PAFC. Fernando Fernández vezetőedző az Antal Botond - Eperjesi Gábor, Dušan Brković, Tamás Márk, Bárdos Bence (Forgács Dávid, 29.) - Florent Hasani, Tomislav Mazalović, Busai Attila (Tajti Mátyás 74.) - Makrai Gábor (Ugrai Roland, 61.), Bacsa Patrik, Vernes Richárd csapatot küldte pályára. A találkozó elején gyorsan kétgólos előnybe került a PAFC csapata, majd ezt követően feljött a DVTK, sorra alakította ki a helyzeteket, amiből Dušan Brković szépített. A második játékrészben előbb Vernes Richárd egyenlített, majd emberelőnybe került, és büntetőhöz is jutott a Diósgyőr, de ezen a délutánon nem esett több gól, maradt a 2-2.

A 24. fordulóban az Antal Botond - Serhii Shestakov, Polgár Kristóf, Tamás Márk, Martin Juhar -  Szabó Bence, Tomislav Mazalović, Márkvárt Dávid, Florent Hasani (Géringer Tamás, 81.) - Branko Mihajlović (Bacsa Patrik, 58.), Vernes Richárd (Ismaïla Ousman, 68.) csapatot állította össze Fernando Fernández vezetőedző. Az első játékrészben nem esett gól, a másodikban viszont Florent Hasani értékesítette Martin Juhar fantasztikus passzát. A slusszpoént pedig a kezdőcsapatba ezen az estén visszatérő Antal Botond 11-es ölése jelentette, így a DVTK győzött 1-0-ra.

Az OTP Bank Liga 2019/2020 évi kiírásában kétszer játszott Miskolcon a két csapat. A 8. fordulóban lejátszott mérkőzés első félidejében nem esett gól, majd a fordulás után Serhii Shestakov góljával előnyt szerzett a DVTK, amit közvetlenül a lefújás előtt egy igencsak lesgyanús találattal egyenlítettek ki a vendégek (1-1). Feczkó Tamás vezetőedző a Branislav Danilović - Polgár Kristóf, Dušan Brković, Dejan Karan, Tamás Márk - Márkvárt Dávid, Iszlai Bence - Korbély Kristóf (Serhii Shestakov, 68.), Rui Pedro (Bacsa Patrik, 87.), Prosser Dániel - Mirko Ivanovski (Florent Hasani, 72.) csapatot küldte pályára.

A 30. fordulóban Mirko Ivanovski góljával a DVTK gyorsan vezetést szerzett, és ezt követően is sorra alakította ki a helyzeteket. Amikor feljött a PAFC, egy lábak között elsuhanó lövéssel egyenlítettek. A második játékrészben a vendégek szereztek gyorsan vezetést, azonban a DVTK fokozatosan átvette az irányítást, a végén már mindenki támadott, de egyenlíteni nem sikerült (1-2). Feczkó Tamás ezúttal a Branislav Danilović - Orosz Donát, Polgár Kristóf, Dušan Brković, Vági András - Márkvárt Dávid (Egerszegi Tamás, 84.), Iszlai Bence - Florent Hasani, Molnár Gábor (Rui Pedro, 70.), Kiss Tamás (Makrai Gábor, 77.) - Mirko Ivanovski (Haris Tabaković, 70.) csapatot küldte pályára.

2020 őszén magabiztosan győzött a DVTK a PAFC ellen. Az első félidőben Stefan Dražić kezdte a gólgyártást, majd kiharcolt egy büntetőt, amit Mirko Ivanovski értékesített, végül Gheorghe Grozav váltotta gólra Márkvárt Dávid tökéletes passzát. A második játékrészben a vendégek mentek a veszett fejsze nyele után, míg a DVTK ellentámadásokkal próbálkozott, de egyik csapat sem járt eredménnyel, így a DVTK itthon tartotta a pontokat.

Diósgyőri VTK - Puskás Akadémia FC 3-0 (3-0)

DVTK: Branislav Danilović - Szűcs Kornél, Dejan Karan, Hegedűs János - Polgár Kristóf, Márkvárt Dávid, Augusto Max, Hysen Memolla (Hasani, 46.) - Mirko Ivanovski (Korbély Kristóf, 87.), Stefan Dražić (Makrai Gábor, 89.), Gheorghe Grozav (Rui Pedro, 77.).  Vezetőedző: Feczkó Tamás.
PAFC: Tóth Balázs - Nagy Zsolt, Szolnoki Roland, Thomas Meißner, Spandler Csaba - Jakub Plšek, Yoëll van Nieff (Komáromi György, 83.) - Luciano Slagveer (Kiss Tamás, 63.), Alexandru Băluță (Urblík József, 63.), Josip Knežević - Antonio Mance. Vezetőedző: Hornyák Zsolt.

Piros lap: Spandler Csaba az 56. percben.
Gólszerző: Stefan Dražić (1-0) az 5., Mirko Ivanovski (2-0, 11-esből) a 18., Gheorghe Grozav (3-0) a 38. percben.

Legutóbb ugyanennek a bajnokságnak a 3. körében játszott egymás ellen a két csapat a COVID-19 pandémia miatt zárt kapuk mögött. Az első félidőben több nagy helyzetet is kialakított a DVTK a PAFC ellen, amiből Gheorghe Grozav egyet értékesített. A második játékrészben Urblík élete góljával egyenlítettek a vendégek, majd mindkét csapat győzelemre játszott, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A végén jött a csattanó, közvetlenül a lefújás előtt Molnár Gábor szerezte meg a DVTK győztes gólját.

Diósgyőri VTK - Puskás Akadémia FC 2-1 (1-0)

DVTK: Marko Malenica - Polgár Kristóf, Goran Milović, Vinko Soldo, Artur Pikk - Augusto Max (Szűcs Kornél, 83.), Gheorghe Grozav - Alen Grgić (Mirko Ivanovski, 83.), Asmir Suljić (Molnár Gábor, 83.), Odise Roshi (Márkvárt Dávid, 72.) - David Vaněček (Stefan Dražić, 72. Vezetőedző: Zoran Zekić.
PAFC: Tóth Balázs -  João Nunes, Thomas Meißner, Spandler Csaba, Deutsch László -  Urblík József, Yoëll van Nieff (Géresi Krisztián, 34.) - Luciano Slagveer, Josip Knežević, Kiss Tamás - Jakub Plšek (Corbu Marius, 78.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt.

Gólszerző: Gheorghe Grozav (1-0) a 22., Urblík József (1-1) a 75., Molnár Gábor (2-1) a 90+4. percben.

DVTK - PAFC 2-1 G.: Gheorghe Grozav, Molnár Gábor

Hazai örökmérlegünk: 11 mérkőzés, 5 győzelem, 3 döntetlen, 3 vereség, 19 rúgott és 15 kapott gól.

Puskás Akadémia FC

Alapítva: 2005
Először az élvonalban: 2013/2014
Legjobb bajnoki eredmény: 3. helyezés (2019/2020)
Élvonalban töltött évek: 7 év
Folyamatosan az élvonalban: 2017 óta

A Budapesttől 40 kilométerre nyugatra fekvő felcsúti labdarúgó utánpótlás-nevelő központot a legendás névadó, Puskás Ferenc 80. születésnapján, 2007. április 1-jén avatták fel ünnepélyesen.

Az akadémia a Videoton FC utánpótláscsapataként Videoton-Puskás Akadémia néven 2010-ben már az NB II. Nyugati-csoportjában szerepelt, majd az akadémia "levált" a Videoton FC-ről és Puskás Akadémia FC néven önálló klubként folytatta szereplését az NB II.-ben.

A 2012/2013-as bajnokságban Benczés Miklós irányításával feljutottak az élvonalba. Az első évükben sikerült teljesíteniük minden újonc minimum tervét, a 2015/2016-os idényben viszont kiestek, azonban egyből sikerült visszajutni. A legutóbbi négy idényből háromszor a dobogón végeztek (a 2020/2021-es bajnokságban nyert ezüstérem a csúcs), legutóbb a 4. helyet szerezték meg.

Felkészülési időszak 2023/2024

2023 július 7.

Puskás Akadémia - Wisla Plock (Lengyelország, 2. osztály) 1-1 G.: Colley

Markek Tamás - Batik Bence, Lamin Colley, Luciano Slagveer, Wojciech Golla, Artem Favorov, Umathum Ádám, Brandon Ormonde-Ottewill, Dusinszki Szabolcs, Gazdag Vajk, Farkas Bendegúz
Csereként pályára lépett: Tóth Balázs, Karlo Bartolec, Posztobányi Patrik, Szolnoki Roland, Patrizio Stronati, Kocsis Dominik, Kern Martin, Jakub Plšek, Oleh Yablonskyi, Maksim Osadchiy, Komáromi György, Jakuv Puljić

2023 július 12.

Puskás Akadémia - Slovan Liberec (Csehország, 1. osztály) 1-4 Plšek

Tóth Balázs (Auerbach Martin, 65.) - Karlo Bartolec, Szolnoki Roland, Ptrizio Stronati, Brandon Ormonde-Ottewill - Posztobányi Patrik (Kern Martin, 65.), Artem Favorov (Gazdag Vajk, 72.), Jakub Plšek - Luciano Slagveer, Komáromi György (Dusinszki Szabolcs, 65.), Lamin Colley (Jakuv Puljić, 65.)

2023 július 17.

Puskás Akadémia- Fortuna Düsseldorf (Németország, 2. osztály) 0-5

Markek Tamás - Szolnoki Roland, Wojciech Golla, Patrizio Stronati, Brandon Ormonde-Ottewill - Luciano Slagveer (Komáromi György, 46.), Artem Favorov (Corbu Marius, 60.), Batik Bence, Jakub Plšek (Dusinszki Szabolcs, 60.), Kern Martin (Jonathan Levi, 60.) - Lamin Colley (Gruber Zsombor, 46.)

2023 július 19.

Puskás Akadémia - Al-Fateh SC (Szaúd-Arábia, 1. osztály) 0-0

Markek Tamás (Tóth Balázs, 46.) - Szolnoki Roland, Batik Bence, Patrizio Stronati, Brandon Ormonde-Ottewill - Jonathan Levi (Posztobányi Patrik, 77.), Jakub Plšek (Artem Favorov, 62.), Corbu Marius, Luciano Slagveer - Gruber Zsombor (Lamin Colley, 46.), Jakov Puljić (Kern Martin, 86.)