Összefoglaló 2023. november 14., kedd

LU17: Illés - DVTK 3-0 (2-0)

Az első negyedórában eldöntötte a bajnoki pontok sorsát a hazai csapat az Illés Akadémián megrendezett találkozón. Ezután a DVTK mezőnyben egyenrangú partnere volt a szombathelyieknek, ezért viszont nem járt pont.

Országos LU17-es Bajnokság, 9. forduló

Illés Akadémia- Diósgyőri VTK 3-0 (2-0)

Szombathely, Illés Akadémia, Játékvezető: Magyar Gyula (Varga Sándor, Gaál Áron).
Illés Akadémia: Francsics V. - Sági F., Takács M., Alasz H., Polovics D., Müller Zs., Giczi K., Nagy B., Szilvási N., Csombor L., Licskai L. Vezetőedző: Faggyas Milán.
Diósgyőri VTK: Galambvári O. - Bánsági H., Mezőssy M., Megyes Zs., Fekete R., Berki M., Képes K., Keczán F., Alföldi R., Magyar A., Balogh V. Vezetőedző: Túróczi Loránt.

Csere: Nagy B. helyett Csarnai Z. a 31., Alföldi R. helyett Böröczky L. a 46., Sági F. helyett Bukor Z. az 57., Alasz H. helyett Tóth L. az 57., Francsics V. helyett Varga Zs. a 69., Giczi K. helyett Kutasy L. a 69., Fekete R. helyett Nagy L. a 69., Megyes Zs. helyett Kádas D. a 77. percben.
Sárga lap: Megyes Zs. a 9., Csombor L. a 82., Kádas D. a 89. percben.
Gólszerző: Szilvási N. (1-0) a 10., Alasz H. (2-0) a 16., Takács M. (3-0) az 54. percben.

Túróczi Loránt: - A mérkőzés folyamán ezúttal is kisebb célokat tűztünk ki a játékosok elé, amit viszont maximálisan be kellett tartaniuk. Megpróbáltuk meglepni az Illést, több szempontból váratlan húzni. Mindhárom gólt pontrúgás után kaptuk, amit nagyobb odafigyeléssel elkerülhettünk volna. Az ellenfél komoly minőséget képvisel, ezért számunkra ez egy rendkívül hasznos találkozó volt.

Fotó: Illés Akadémia