Összefoglaló 2023. november 28., kedd

DVTK Jegesmedvék - SC Csíkszereda 4-3 h.u.

Az Erste Liga keddi játéknapján a DVTK Jegesmedvék az SC Csíkszereda csapatát fogadta a Miskolci Jégcsarnokban. A találkozó első harmada 1-1 gólt hozott, a második játékrészben pedig a vendégek egygólos előnyre tettek szert. A záró harmadban Barrow egyenlített, így következhetett a hosszabbítás, ami során Lövei Dávid büntetőlövésből szerezte meg a győztes találatot.

Erste Liga
17. forduló

2023. november 28. 18:30

DVTK Jegesmedvék - SC Csíkszereda 4-3 h.u. (1-1, 1-2, 1-0, 1-0)

Miskolci Jégcsarnok,  885 néző, játékvezetők: Juhász Gábor, Rencz Dániel, Gottlibet Zóra, Pálkövi Botond

DVTK Jegesmedvék: Voris (Praták) - Szirányi, Vojtkó, Esteves, Lövei, Makai - Verveda, Bean, V. Razumnyak, Y. Razumnyak, Kuleshov - Szalay, Shkrabov, Miskolczi, Páterka, Berdnikov - Barrow, Szathmáry, Farkas, Pecsét, Trozsák, vezetőedző: Steve Kasper

SC Csíkszereda: O'Connor (Ambrus) - Kubat, Ferencz-Csibi, Reisz, Péter, Részegh, Láday, Rutkowski, Levin, Milan, Becze, Salló, Casaneanu, Brown, Welsh, Sofron, Skachkov, Fodor, vezetőedző: Vaclav Novak

Értékelés

Steve Kasper: Ez egy nagyon fontos győzelem. Mostanában pár sérülés sújtotta a keretünket és elvesztettünk néhány mérkőzést, vissza kellett térnünk a helyes útra. Elismerés jár az ellenfélnek, jól játszottak. Az első harmad első 7-8 perce kiegyenlített volt, majd pedig ők vették át az irányítást. De az ilyen meccsek azok, amikor egy csapat igazán jó csapattá válik. 3-1-es hátrányban voltunk, viszont senki nem adta fel, mi voltunk a jobb csapat a harmadik harmadban és elismerés jár a játékosaimnak a mai győzelemért.

Vaclav Novak: Az első és második harmadban jól játszottunk és 3-1-es vezetésre tettünk szert. Sajnálom a harmadik harmadot, mert úgy érzem ez a fizikális állapoton elment. Egy hét alatt négy meccset játszottunk, ami kissé nehéz. Sajnáljuk ezt az eredményt, mert a csapat jól dolgozott, de egy pont kevés egy olyan meccsen, amikor 3-1-re vezetsz. Nem szeretnék a hibákról beszélni, a pozitív dolgokat szeretem kiemelni, a csapat pedig harcolt.