Összefoglaló 2023. december 30., szombat

DVTK Jegesmedvék - Gyergyói HK 7-6 h.u

A 2023-as esztendő utolsó játéknapján a címvédő Gyergyói HK ellen játszott a DVTK Jegesmedvék. A gól nélküli első harmad után a második játékrészben kétgólos előnyre tett szert Steve Kasper csapata, a záró játékrészben a vendégek fordítani tudtak, majd másfél perccel a rendes játékidő vége előtt Szathmáry egyenlített. A hosszabbításban Roman Berdnikov találata a győzelmet és két pontot jelentett a DVTK Jegesmedvék számára.

Erste Liga
25. forduló

2023. december 30. 18:00

DVTK Jegesmedvék - Gyergyói HK 7-6 h.u. (0-0, 4-2, 2-4, 1-0)

Miskolci Jégcsarnok, 1.245 néző, játékvezetők: Németh Márton, Juhász Gábor, Szabó Dávid, Gottlibet Zóra

DVTK Jegesmedvék: Voris (Praták) - Szirányi, Szathmáry, Esteves, Páterka, Berdnikov - Shkrabov, Vojtkó, Pecsét, Miskolczi, Mattyasovszky - Szalay, Bean, Y. Razumnyak, Makai, V. Razumnyak - Sánta, Griaznov, Farkas, Csiki, Trozsák, vezetőedző: Steve Kasper

Gyergyói HK: Mag (Szakács) - Haaranen, Jalonen, Orban, Császár, Bodó - Mesikammen, Fejes, Sándor-Székely, Sárpátki, Vincze - Dalhuisen, aImre, Szigeti, Silló, DiDiomete - Kozma, Timaru, Csiszer, Bíró, vezetőedző: Szilassy Zoltán

1-0 29:02 Páterka (Szathmáry, Esteves)
1-1 29:36 Haaranen (Bodó)
2-1 30:47 Berdnikov (Esteves, Mattyasovszky)
2-2 34:19 Jalonen (Vincze, Sándor-Székely)
6-6 58:28 Szathmáry (Berdnikov)
7-6 62:05 Berdnikov (Mattyasovszy, Vojtkó)

Statisztika

Lövés (10:16, 22:15, 16:16, 3:1) 51:48
Védés (16:10, 13:18, 12:14, 1:3) 42:45
Bütnetés percek (0:6, 0:4, 6:6) 6:16

Értékelés

Steve Kasper: Egy nagyon érzelemdús meccs volt sok, egyszer fent, egyszer lent helyzetekkel, egyszer a világ tetején voltunk aztán a mélységekben. Nagy tisztelet jár az ellenfélnek, nagyon erős támadósoruk van és olyan hátvédeik, akik nagyon jól csatlakoznak a támadásokhoz. Nagy nehézségeket okoztak nekünk. De én nagyon büszke vagyok a játékosaimra. Még mindig hiányos keretünk van a sérülések miatt, sok játékos csatlakozik hozzánk az U21-es csapatunkból. Ahogy már korábban is mondtam, minden meccs egy lecke, néha ezek fájdalmasak, ma pedig egy boldog. Remélhetőleg tanulunk abból, hogy leadtuk az előnyünket, de végül győztesként jöttünk ki a meccsből és pozitívak lehetünk.

Szilassy Zoltán: Nehéz erről az őrült meccsről beszélni. A harmadik harmadban úgy játszottunk, ahogy kell. Az első harmadban nem volt igazán egyik csapatnak se komoly lehetősége, viszont amit a másodikban csináltunk…Eleve kértem, hogy ne legyen több kiállítás, erre lett még. Borzasztóan fegyelmezetlenül játszottunk, ezért lett 4-2 az eredmény, utána nyilván nem voltam kedves az öltözőben. Ezt követően elkezdtünk jól játszani, de a korábbiakat megbünteti a Jóisten. A végén kaptunk egy gólt, valószínűleg azért, mert ennyit érdemeltünk. Nem lehet elcsalni 20 percet egy meccsből. Meg kell értenünk, hogy ez már nem a tavalyi szezon, az önbizalom nem elég, hanem bele kell tenni a munkát minden cserébe. Lehetett látni, hogy van erőnk, de akkor miért nem az elejétől? Tehát ez fej kérdése, ezt kell rendbe tenni, mert nagyon szoros a bajnokság. Az egyik legtöbbet büntetett csapat vagyunk és ez nem véletlen, fegyelmezetlenek vagyunk, ezen változtatni kell. Az egy pontot azért kaptuk, mert visszajöttünk a meccsbe, de lehet, hogy többet nem érdemeltünk.