Összefoglaló 2019. október 27., vasárnap

DVTK Jegesmedvék - HK Nitra 2-1 h.u.

Sorozatban harmadik bajnoki mérkőzését is megnyerte a DVTK Jegesmedvék. Marcel Rodman csapata vasárnap este a HK Nitra csapatát fogadta és Kyle Beach hosszabbításban szerzett találatával két pontot tartott itthon. A győzelemnek köszönhetően a piros-fehér csapat fellépett a tabella ötödik helyére.

A mérkőzés előtti percek az ünneplés pillanatai voltak, hiszen felkerült a Miskolci Jégcsarnok mennyezetére a 72.Tátra Kupa elhódításáért járó zászló. Ezt követően rögtön nagy tempóval vetették bele magukat a csapatok a meccsbe, az első helyzet Farkas Márton előtt adódott, majd az ellentámadásból megszerezte a vezetést a nyitrai gárda. Caladi a pálya széléről lőtt kapra, a korong pedig átjutott Rajnán (0-1). Ezt követően viszont a nyitrai kapu került nyomás alá, sorozatban érkeztek a lövések Simboch kapujára. Ennek a nyomásnak köszönhetően az első kiállítás is megszületett, Morrison ült ki a büntetőpadra. Az emberelőny alatt előbb Beauvillier, lövését védte a kapus, majd Galanisz találta el a vasat, de nem múlt el gól nélkül a két perc. Beauvillier lövése után kipattant a korong a nyitrai kapusról, amit Magosi juttatott a kapuba (1-1).

A második harmadban éledezni kezdett a kékmezes vendég csapat, többször is eljutottak Rajna kapujáig, aki magabiztosan védett minden alkalommal. Folyamatos, gyors játék alakult ki, a harmad első felében a vendégek, a második felében pedig a hazaiak is elpuskáztak két-két emberelőnyt. Nagy harc folyt a jégen, több kemény ütközéssel és szóváltással, de ennek ellenére helyzeteket is láthattunk szép számmal. Miskolci részről Vandane előtt adódott a legnagyobb lehetőség, valamint Nick Ross találta telibe a kapuvasat a harmad zárásaként.

A harmadik játékrészben Marcel Rodman csapata volt az aktívabb, játékban fölénybe kerültek, de Simboch kapus is jó napot fogott ki, így a helyzetek ellenére nem változott az állás. A 47. percben Jesse Graham kiállítása miatt emberelőnyben próbálkozhatott a hazai csapat, Rodman és Beauvillier lövése is centikkel kerülte el a kaput. Az 54. percben a nyitraiak is eldönthették volna a meccset, egy cserén belül több nagy helyzetük is volt, de Rajna bravúrral hárított. A hajrában ismét hazai létszámfölény következett, újabb Simboch bravúrokkal, így a kapusnak köszönhetően túlórára mentette a meccset a szlovák gárda.

A hosszabbítást három a három ellen kezdték meg a csapatok és bő másfél perc után el is dőlt a plusz pont sorsa. Klye Beach a harmadba belépve kilőtte a hosszú sarkot, így a DVTK Jegesmedvék sorozatban harmadik sikerüket aratták a Tipsport Ligában (2-1).

Tipsport Liga

17.forduló

2019. október 27. 17:30

DVTK Jegesmedvék - HK Nitra 2-1 h.u. (1-1, 0-0, 0-0, 1-0)

Miskolci Jégcsarnok, 1.235 néző, játékvezetők: Martin Korba, Vladimir Snásel, Lukás Beniac, Andrej Bogdan

DVTK Jegesmedvék: Rajna (Adorján) - Ross, Vojtkó, Ritó, Vas, Részegh - Láda, Vandane, Rodman, Harrison, Beauvillier - Szirányi, Kiss D., Beach, Galanisz, Magosi - Gőz, Lövei, Farkas, Miskolczi, Kiss P., Vezetőedző: Marcel Rodman

HK Nitra: Simboch (Sklenár ) - Olsen, Graham, Blackwater, Kollár, Rác - Mezei, Morrison, Bucek, Kerbashian, Scheidl - Pupák, Versteeg, Fominykh, Lusnák, Csányi - Korím, Rácz, Caládi, Minárik, Simun, Vezetőedző: Marian Bazány

0-1 02:47 Caládi (Minárik, Simun)
1-1 11:12 Magosi (Beauvillier, Ross)
2-1 61:36 Beach (Beauvillier, Ross)

Értékelés

Marcel Rodman: Úgy gondolom, hogy erősen kezdtünk, az első húsz perc jó volt. A támadó harmadban néha túlbonyolítottuk a dolgokat. Nálunk volt a korong, kontroll alatt tartottuk a meccset, de nem sok lehetőséget alakítottunk ki. Az emberelőnyből betaláltunk, de nem hoztunk ki eleget abból, hogy nálunk volt a korong. A második harmadra jobban jött ki a nyitrai csapat, ahogy haladt a meccs kissé felelőtlenné váltunk, néhány döntésünk nem tetszett. Akár a vendégek is megnyerhették volna a meccset, de a harmadik harmad végén nekünk is meg volt a lehetőségünk két emberelőnyből, hogy befejezzük a meccset. A 60 perc kiegyenlített játékot hozott, a hosszabbításban pedig szerencsénk is volt. Boldog vagyok a győzelmünk miatt.

Marian Bazány: Gratulálok a miskolciaknak a győzelemhez. Tudtuk, hogy egy kemény és szoros meccs lesz és azt is tudtuk, hogy a miskolciak nagyon jók támadásban. Góljaik felét a jól szervezett emberelőnyükből szerzik. Az első két emberhátrányban nem végeztünk jó munkát, de ez után összeszedettebbek lettünk. A meccs végén volt két jól kivédekezett hátrányunk, aminek köszönhetően egy pontot tudtunk szerezni. Ahogy a meccs folyt egyre jobbak lettünk, gólhelyzeteket alakítottunk ki. Főleg a második harmadban tudtunk nyomást gyakorolni és helyzeteket kialakítani. Összességében elégedett vagyok a teljesítményünkkel. Az öltözőben azt mondtam a csapatnak, hogy így kell játszanunk, főleg idegenben, stabil védekezéssel.