Beharangozó 2020. február 13., csütörtök

A 16. DVTK - Paks mérkőzés következik

A 16. DVTK - Paks mérkőzés következik szombaton. Pályaválasztóként az utolsó öt meccsből háromszor a DVTK hagyta el győztesen a pályát. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

Egymás ellen

A paksi együttes a 2006/2007-es szezonban jutott fel az első osztályba, akkor találkoztunk velük először. Az őszi szezonban mi látogattunk az akkori újonc együtteshez és 2-1-es vereséget szenvedtünk. Tavasszal azonban az Andrássy úton sikerült a visszavágás: a történelmi, első DVTK - Paks meccsen a Szalma - Farkas V., Hegedűs, Elek, Sadjo - Sipeki (Rebecsák, 91.), Katona, Rubint, Binder (Faggyas, 86.) - Simon (Huszák, 60.), Douva összeállításban léptünk pályára és Rubint Richárd, valamint Farkas Viktor góljával 2-1-re nyertünk.Q

A következő évben a Köteles - Mogyorósi, Sebők, Hegedűs, Elek (Virágh, 89.) - Pelecaci, Cardozo (Szélpál, 29.), Pintér, Kamber - Homma (Lipusz, 56.), Simon összeállítású csapatunk Cardozo súlyos sérülése után az első félidőben kétgólos hátrányba került. Vágó Attila edzőnek azonban sikerült a szünetben rendet tenni a fejekben és a második félidőben 18 perc alatt Simon Attila duplájával kiegyenlítettünk. A Paks Tököli révén a 69. percben újra vezetéshez jutott, de ismét jött Simon és a 3. góljával döntetlenre mentette a mérkőzést.

A 2008/2009-es bajnokságban a Paks ellen a Köteles - Lakatos, Bogunović, Visković, Gohér - Pelecaci (Ahodikpe, 61.), Lippai (Stanić, 75.), Takács, Kamber - Tóth M., Homma (Szabó V., 61.) csapat lépett pályára és Tóth Mihály 78. percben szerzett remek találatával 1-0-ra diadalmaskodott.

Legközelebb 2009. október 24-én járt Miskolcon a paksi együttes. A DVTK a Kovács Z. - Bognár Zs. (Apostu, 67.), Miličić, Visković, Horváth  - Vukadinović (Lipusz, 53.), Búrány - Lippai, Ivancsics, Balajti - Szabó V.  (Takács, 84.) összeállításban játszott és ért el gól nélküli döntetlent.

2012. szeptember 21-én Szivics Tomiszláv még a vendégek kispadján ült. Akkor Bacsa Patrik korai góljával itthon tudata tartani a Ribánszki - Vági, Gal (Hanek, 54.), Raković, Gohér - Takács P., Elek (Abdouraman, 78.) - Gosztonyi (Silva, 59.), Fernando, Bacsa - Tisza összeállítású DVTK a három pontot.

Az ezt követő két mérkőzésen a paksiak győzni tudtak Miskolcon.

Az OTP Bank Liga 2015/2016 évi kiírásában háromszor találkoznak egymással a csapatok. Miskolcon 1-1-es döntetlent játszottak a csapatok a második körben. A vendégek szereztek vezetést, és amikor már majdnem úgy tűnt, hogy mind a három pontot elviszik, Georges Griffiths fejesével egyenlített a  létszámhátrányban is hősiesen küzdő DVTK a mérkőzés hajrájában. Bekő Balázs a Radoš - Okuka, Lipták, Tamás, Husić - Koman (Bognár I., 66.), James (Bacsa, 55.), Kitl, Barczi - Novothny (Griffiths, 55.) - Grumić csapatot küldte pályára.

A bajnokság utolsó fordulójában, az első félidő hajrájában a vendégcsapat szerzett vezetést szinte a semmiből. A második játékrészben a DVTK támadott, és emberelőnybe is került, azonban egy kapufánál közelebb nem sikerült jutni az egyenlítéshez, majd a hosszabbításban a vendégek bebiztosították a győzelmüket. A mérkőzés krónikájához tartozik még Rados Ivan és Elek Ákos sérülése, utóbbinak emiatt a franciaországi szereplése is veszélybe került. Egervári Sándor csapata a Rados (Antal, 76.) - Okuka, Lipták, Tamási, Nemes - Egerszegi - Bognár I., Nikházi (Ternován P., 71.), Elek, Barczi, Bacsa (Grumic, 46.) összeállításban játszott.

A 2016/2017-es bajnokságban a Horváth Ferenc irányította Radoš - Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Nemes - Dausvili, Elek - Vela, Nono (Nikházi, 85.), Bacsa (Bognár I., 63.) - Novothny (Ugrai, 77.) összeállítású DVTK Mezőkövesden fogadta a zöld-fehéreket a 17. fordulóban. Gól nélküli első félidőt követően Nono szögletét követően Lipták Zoltán szerezte meg a vezetést, majd a ráadásban Ugrai Roland biztosította be a győzelmet.

Az OTP Bank Liga 2017/2018 évi kírásának harmadik körében Diósgyőrben találkoztak a csapatok, és Bartha öngóljával első alkalommal győzött a DVTK az új stadionban a Lipták Zoltán kiállítása miatt közel egy órán keresztül létszámhátrányban játszó DIósgyőr, és a bennmaradás szempontjából rendkívül fontos három pontot szerzett. Fernendo Fernández a Radoš - Nagy T., Lipták, Brković, Bárdos - Kocsis, Busai - Varga J. (Karan, 47.), Hasani (Ioannidis, 67.), Ugrai - Bacsa (Szarka, 82.) összeállításban küldte pályára a csapatot.

Az előző bajnokság 7. fordulójában Vernes Richárd révén csak a DVTK lőtt egy kapufát, gól nem esett a Paks elleni találkozón.

Diósgyőri VTK - Paksi FC 0-0

DVTK: Antal - Shestakov, Brković, Karan, Tamás M. - Tóth Ba., Tajti M., Hasani (Bacsa, 61.) - Vernes (Szabó B., 90.), Mihajlović, Forgács (Juhar, 53.). Vezetőedző: Fernando Fernandez.
Paks: Nagy G. - Vági, Fejes, Gévay, Báló - Kecskés T. (Egerszegi, 87.), Papp K., Bertus - Haraszti (Simon A., 75.), Hahn, Bartha (Remili, 63.). Vezetőedző: Csertői Aurél.

A 28. fordulóban pedig az első félidőben Prosser Dániel góljával a DVTK szerzett vezetést, majd Könyves két perc alatt kapott két sárga lapot, és létszámhátrányba került a csapata. A félidő második felében a közönség folyamatosan támadó DVTK-nak tapsolhatott, a szünet előtt már a helyzetek is sorra jöttek, miként a második félidőben is. Azonban vagy a paksi kapus védett nagyot, vagy a diósgyőriek tévedtek néhány centit, ezért az eredmény nem változott.

Diósgyőri VTK - Paksi FC 1-0 (1-0)

DVTK: Antal - Polgár, Brković, Tamás M. -  Shestakov, Szabó B., Márkvárt, Vernes (Mihajlović, 68.), Juhar (Korbély, 79.) - Hasani, Prosser (Tóth Ba., 90+1.). Vezetőedző: Fernando Fernández.
Paks: Nagy G. - Kővári, Bobál D., Egerszegi, Szabó J. - Windecker - Könyves, Kesztyűs (Cseke, 79.), Papp K. (Kecskés T., 73.), Bartha (Simon A., 60.) - Hahn. Vezetőedző: Csertői Aurél.

Piros lap: Könyves a 36. percben.
Gólszerző: Prosser (1-0) a 27. percben.

Legutóbb az OTP Bank Liga idei kiírásának 10. fordulójában Pakson találkozott a két csapat. Az első félidőben egy szép szabadrúgás-kombinációt követően Mirko Ivanovski fejesével szerzett vezetést a DVTK. A fordulás után a hazaiak egyenlítettek, azonban Iszlai Bence értékesítette a Tamás Márk lerántásáért megítélt büntetőt, és idegenben győzött a DVTK.

Paksi FC - Diósgyőri VTK 1-2 (0-1)

PFC: Holczer - Osváth, Lenzsér, Poór, Szabó J. - Papp K., Simon Á. (Kecskés T., 56.) - Könyves, Balogh B., Hahn (Báló, 86.) - Fejős (Remili, 46.). Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.
DVTK: Danilović - Polgár, Brković, Karan, Tamás M. - Márkvárt, Iszlai - Shestakov, Rui Pedro (Vági, 84.), Korbély (Prosser, 62.) - Ivanovski (Hasani, 44.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Gólszerző: Ivanovski (0-1) a 14., Könyves (1-1) az 59., Iszlai (1-2, 11-esből) a 64. percben.

A DVTK - Paks élvonalbeli mérkőzések

1. 2006/2007
    DVTK - Paksi SE 2-1 G.: Rubint, Farkas V.
    DVTK - Paks 1-0 G. Prosser

Hazai mérlegünk: 15 mérkőzés, 6 győzelem, 4 döntetlen, 5 vereség, 15 rúgott és 19 kapott gól.

Paksi FC

Alapítva: 1952
Első év az NB I.-ben: 2006
Legjobb helyezés: 2. hely (2010/2011)
Élvonalbeli évek: 14 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2006 óta

1952. november 28-án alapították a Paksi Kinizsi Sportkört, ami később Paksi SE, majd Paksi FC néven szerepelt. 2011-től a Magyar Villamos Művek Zrt.-nek köszönhetően MVM Paks néven játszottak, majd a főszponzor távozását követően visszatértek a Paksi FC névhez. A csapat színe a zöld-fehér. Az NB I-be 2006-ban jutottak fel, első évükben a 11. helyen végeztek.

A 2010/2011-es bajnokságban érte el a csapat a legnagyobb sikerét, amikor a tabella második helyén végeztek és kijutottak a nemzetközi porondra, valamint megnyerték a Ligakupát.

Az OTP Bank Liga legutóbbi kiírását az 8. helyen zárták, a házi gólkirály Hahn János lett 9 találattal.

20. forduló: Paks - PAFC 0-2

Legutóbb a Rácz G. - Lenzsér (Poór, 64.), Szélpál, Kelemen, Szabó J. - Bertus, Balogh B., Szakály D. (Kecskés T., 66.) - Hahn (Sajbán Má., 69.), Böde, Könyves összeállításban léptek pályára. Könyves Norbertet és Böde Dánielt kiállította a játékvezető, ezért ők biztosan nem játszanak a DVTK ellen.